WILGOTNOŚCIOMIERZE

Wilgotnościomierze służa do pomiaru wilgotności surowców np. drewna, trocin, biopaliw, peletu, siana i słomy.

WILGOTNOŚMIOMIERZE DO DREWNA

Wilgotność drewna jest podstawowym parametrem technologicznym drewna. Wpływa w zasadniczy sposób na jego własności fizyczne i mechaniczne. Z tego powodu szybki, dokładny i niezawodny pomiar wilgotności drewna jest rzeczą niezbędną.
Do pomiaru wilgotności drewna powszechnie stosowanę są obecnie wilgotnościomierze elektoniczne działające na zasadzie pomiarów parametrów elektrycznych próbki drewna i przetwarzaniu zmierzonych wartości bezpośrednio na wilgotność wyrażoną w procentach.

Spotyka się dwie podstawowe grupy wilgotnościomierzy:

- wilgotnościomierze rezystancyjne (z igłami),
- wilgotnośmiomierze pojemnościowe (dotykowe)

Jesteśmy wiarygodnym partnerem z wieloletnim doświadczeniem w branży. Posiadamy certyfikaty  świadczące o wysokiej jakości naszych produktów.
ODWIEDŹ NAS
ul. Żelechowska 67
21 - 400 Łuków
tel./fax: +48 25 798 97 20
e-mail: protechnika@protechnika.com

Dział księgowości
tel: +48 25 798 97 20 w. 27
kom: 667 931 821
e-mail: biuro@protechnika.com

Dział techniczny
tel: +48 25 798 97 20 w. 23 ,24
e-mail: j.lendzion@protechnika.com
e-mail: r.mojzych@protechnika.com
tel. kom. 607 980 899
e-mail: a.urban@protechnika.com
tel. kom. 667 931 794
O NAS
PROTECHNIKA
Dział handlowy
tel: +48 25 798 97 20 w. 26
Artur Kania kom: 607 980 088
e-mail: protechnika@protechnika.com
Grzegorz Końka kom: 607 980 339
e-mail: handlowy@protechnika.com
Tomasz Pietrasik kom. 607 982 707
e-mail: t.pietrasik@protechnika.com

 
WOJEWÓDZTWO
LUBELSKIE
© Protechnika   Wszystkie Prawa Zastrzeżone. 
Do góry
Wilgotnościomierze rezystancyjne mierzą rezystancję (oporność elektryczną) pomiędzy wbitymi w drewno elektrodami. Wilgotnościomierze pojemnościowe (zwane także: dotykowe, bezigłowe, z polem elektromagnetycznym)działają na zasadzie pomiaru stałej dielektrycznej drewna. Pomiar polega na przyłożeniu do drewna elektrod, które emitują w głąb drewna zmienne pole elektromagnetyczne. Elektrody te tworzą swego rodzaju kondensator. Pojemność kondensatora zależy od stałej dielektrycznej drewna, a więc od jego wilgotności.Zmiany pojemności przetwarzane są w wilgotnościomierzu na wynik w procentach wilgotności bezwzględnej.
WILGOTNOŚCIOMIERZ TROCIN WTR-1N

Wilgotnościomierz trocin i słomy WTR-1N jest nowoczesnym, elektronicznym przyrządem do pomiaru wilgotności trocin, pyłów, wiórów, zrębków i innych rozdrobnionych odpadów drewna oraz słomy ciętej i siana w zakresie od 8% do 30%. Znajduje zastosowanie w procesie produkcji brykietów i peletów. Przyrząd wyposażony jest w układ kompensacji temperatury.
WILGOTNOSCIOMIERZ TROCIN WTR-1E

Wilgotnosciomierz trocin WTR-1E jest nowoczesnym, elektronicznym przyrzadem do pomiaru wilgotnosci tylko trocin, pyłów, wiórów, zrebków i innych rozdrobnionych odpadów drewna w zakresie od 8% do 50%. Podstawowym przeznaczeniem przyrzadu jest ocena wilgotnosci materiałów w procesie produkcji peletow i brykietow. Przyrząd może także służyć do orientacyjnego pomiaru wilgotnosci gotowych peletow (po rozdrobnieniu) oraz bardzo mokrych trocin.
WILGOTNOSCIOMIERZ TROCIN WTR-2

Wilgotnosciomierz trocin WTR-2 jest nowoczesnym, elektronicznym przyrzadem do orientacyjnego pomiaru wilgotnosci trocin, pyłów, wiórów, zrebków i innych rozdrobnionych odpadów drewna przeznaczonych do spalania. Zakres mierzonej wilgotnosci wynosi 35% - 70% wilgotnosci wzglednej t.j. odniesionej do masy mokrego materiału.
WILGOTNOSCIOMIERZ BIOPALIW BIO-1

Wilgotnosciomierz biopaliw BIO-1 jest nowoczesnym, elektronicznym przyrzadem do pomiaru wilgotnosci: trocin, zrebków, wiórów,słomy i siana, suszu owocowego, makulatury rozdrobnionej, łusek słonecznika, łusek gryki, otrebów, plew, łodyg słonecznika, łodyg kukurydzy, śruty zbożowej, makucha rzepakowego, makucha sojowego. Podstawowym przeznaczeniem przyrządu jest ocena wilgotnosci materiałów w procesie produkcji peletów i brykietów. Zakres pomiarowy od 8% do 30%. Przyrzad wyposażony jest w układ kompensacji temperatury. BIO-1 został nagrodzony Złotym Medalem na Targach DREMA 2011.
WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI SIANA WSI-5

Przyrząd przeznaczony jest do pomiaru wilgotnosci siana i słomy w belach. Działa na zasadzie pomiaru rezystancji. Pomiaru dokonuje sie przez wsuniecie elektrody w badane siano lub słome. Zakres pomiarowy od 8% do 50%. Wyniki powyżej 30% należy traktować jako orientacyjne.